top of page
5 už lt_logo_no bg-02.png

Pasiruošk bėgimui

"Penki už Lietuvą" pasaulio lietuvių bėgimas - puikus būdas sustiprinti savo fizinę formą ir išbandyti save. Norint pasiruošti šiam bėgimui, kviečiame laikytis šių 10 patarimų:​

Treniruokitės: sukurkite savo treniruočių planą, kuris įtrauktų skirtingo intensyvumo bėgimus, atstumą ir greitį.

Pradėkite nuo pagrindų: jei nesate įpratę bėgti, pradėkite nuo mažesnių atstumų ir pamažu didinkite nubėgamą atstumą. Tai padės išvengti pernelyg didelės apkrovos ir sužeidimų.

Interaktyvios treniruotės: kas kelias dienas atlikite treniruotes, kai bėgate trumpus atstumus dideliu greičiu ir po to lėčiau atstatote kvėpavimą. Tai padės pagerinti jūsų aerobinę ištvermę.

Stiprinkite raumenis: papildomai įtraukite raumenų stiprinimo treniruotes skirtas pagrindiniams bėgimo raumenims. Sutvirtinti kojų, sėdmenų ir pilvo raumenys padės pagerinti bėgimo efektyvumą.

Skirkite pakankamai laiko poilsiui: po intensyvių treniruočių svarbu leisti savo kūnui atsistatyti. Užtikrinkite, kad turėsite pakankamai miego ir teisingai maitinatės.

Siekite subalansuoto maitinimosi: valgykite įvairaus maisto, įskaitant angliavandenius, baltymus ir sveikus riebalus. Taip pat užtikrinkite pakankamą skysčių suvartojimą.

Netingėkite prasimankštinti prieš bėgimą: prieš treniruotę atlikite keletą dinaminių tempimo pratimų ir po jos pailsėkite, kad sumažintumėte raumenų įtempimą ir sužeidimų riziką.

Kviečiame susipažinti su Lino Pernavo ir Andriaus Pauliukevičiaus siūloma treniruote prieš bėgimą 

Treniruokitės ant skirtingų paviršių ar įvairių tipų kelio dangos: bėgimas ant skirtingų paviršių, pvz., kelio, takelio arba minkštos žemės gali padėti stiprinti įvairius raumenis ir saugoti nuo kartais pasitaikančių sužalojimų.

Stebėkite savo pažangą: užsirašykite savo treniruočių rezultatus, laiką ir nuvažiuotą atstumą, kad galėtumėte stebėti, kaip tobulėjate.

Poilsis: prieš varžybas rekomenduojama ilsėtis ir nepersidirbti, kad nebūtumėte pernelyg pavargę dar startuojant!

Svarbiausia – būkite nuoseklūs ir stebėkite savo kūno jums siunčiamus signalus. Pasiruošimas bėgimui - intensyvus darbas, tačiau jis gali labai atsipirkti, jei jį atliksite kruopščiai ir nuosekliai.

bottom of page